Anadolu Ajansı’nın düzenlediği ‘Yılın Fotoğrafları’ oylaması için AA foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği ‘haber’, ‘yaşam’ ve ‘spor’ kategorilerindeki fotoğrafları tek tek inceleyen ve yılın karelerini seçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yıl mesajı:

“Değerli vatandaşlarım. Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Önümüzdeki yıl, gerek içeride, gerekse dışarıda yine çok önemli gelişmelerin bizi beklediğini biliyoruz. Tüm vatandaşlarımdan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için heyecanı, hedefi, projesi, enerjisi olan kadrolara sahip çıkmalarını, onlara yol göstermelerini bekliyorum. Bu kritik süreçte kışkırtmalara karşı uyanık olmalı, siyasi hesaplar uğruna bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet uğrunda gözlerini kırpmadan hayatlarını ortaya koyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. 2018 yılının milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Yeni yılda, acıların, zulümlerin, adaletsizliklerin son bulduğu; huzurun, mutluluğun, refahın hâkim olduğu yeni bir dünyada buluşmak dileğiyle, hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla.”


Filistin’in korkusuz çocuğu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Haber’ kategorisinde AA foto muhabiri Wisam Hashlamoun’un ‘Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk’ isimli fotoğrafını oyladı.


Kostak yuvasına döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Yaşam’ kategorisinde Zekeriya Karadavut’un çektiği ‘Kostak profesyonel yürüteçle yuvasına döndü’ başlıklı fotoğrafı seçti.

Türkiye’nin sevinci

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Spor’ kategorisinde AA foto muhabirlerinden Abdullah Coşkun’un çektiği ‘Türkiye’nin sevinci’ ismindeki fotoğrafı oyladı.


Başbaşkan Yıldırım’dan yılın kareleri

Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Ajansı’nın ‘Yılın Fotoğrafları’ oylamasına katılarak, üç kategoriden birer fotoğraf için oy kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 


Başbakan Binali Yıldırım, ‘haber’ kategorisinde AA foto muhabiri Wisam Hashlamoun’un ‘Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk’ isimli fotoğrafı, ‘Yaşam’ kategorisinde, İsrail ambargosu altındaki Gazze’de tıbbi yoksunluklar nedeniyle tedavi olamayan üç kardeşin protez bacağa kavuşma hayalini anlatan ve kardeşlerden birini gösteren ‘Engelli kardeşlerin yaşamı’ isimli fotoğrafı, ‘spor’ kategorisinde ise AA foto muhabirlerinden Abdullah Coşkun’un çektiği ‘Türkiye’nin sevinci’ ismindeki fotoğrafı seçti.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, haber kategorisinde AA foto muhabiri Wisam Hashlamoun’un ‘Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk’ isimli fotoğrafı seçti.

 


   Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar, haber kategorisinde      ‘Komandoların eğitimi’ adlı fotoğrafı oyladı.

 


  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaşam kategorisinde ‘Gazze’de elektrik kesintileri’ fotoğrafını seçti.


  Sanatçı Orhan Gencebay, spor kategorisinde AA foto muhabirlerinden Abdullah Coşkun’un çektiği ‘Türkiye’nin sevinci’ ismindeki fotoğrafı oyladı.


  Prof. Dr. Yazar İskender Pala, yaşam kategorisinde Türk Yıldızları ekibinin gösterisinin fotoğrafını seçti.


 

 

FavoriteLoadingBeğen

Leave a Reply

  • (not be published)