15 Temmuz Destanı

Posted on Mart 06, 2017, 1:15 pm
FavoriteLoadingBeğen 3 mins
Nazmiye Ulusan

Nazmiye Ulusan

15Temmuz 2016’da ”Lider taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır” diyen Recep Tayyip Erdoğan ve liderinin yanında olan yüce Türk milleti, dünyada eşi benzeri görülmemiş milli irade destanı yazdı.

7 Ağustos 2016’da ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ düzenlendi. Yenikapı’daki mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve milyonlarca vatandaş katıldı.

Açık bir işgal girişiminde bulunan Fetullah Terör Örgütü’ne karşı, 81 meydanda 24 saat vatan nöbeti tutan halk için Yeni Anayasa çalışmaları hızlandırıldı. AK Parti ve MHP’nin uzlaşma sağladığı Yeni Anayasa teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Söz konusu anayasa değişikliği teklifi 330-367 arasında bir oy alırsa yürürlüğe girebilmesi için referanduma sunulması şart; fakat 367’nin üzerinde oy alırsa referandum şartına gerek kalmayacak. Hükumetten gelen açıklamalara göre sonuç ne olursa olsun referanduma gidilecek ve yeni sistem halkın oyları ile belirlenecek. Yeni Anayasa için fikirlerine sayfalarımızda yer verdiğimiz siyasetçilerin birçoğu da Türk milletinin Yeni Anayasa beklentisi içinde olduğu görüşünde.

2017’ye sayılı günler kala hazırlanan Yeni Anayasa’nın yeni zamanın ruhunu karşılaması için, Türk milletinin daha bağımsız, daha özgür, daha güçlü, daha demokratik yaşam seviyesine çıkması için, binlerce yıllık devlet geleneğimizin bozulmaması için, hep birlikte vatan nöbeti tutmayı sürdüreceğiz.

Siyaset başta olmak üzere, karar verici makamdaki bütün kurum ve yapıların Yenikapı ruhuna sahip çıkması gerektiğinin farkında olarak hazırladığımız ‘Yeni Dünya Yeni Türkiye’ dosyamızın biz de sizlerle birlikte, birer takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Nazmiye Ulusan

FavoriteLoadingBeğen
Genel Yayın Yönetmeni

PREVIOUS ARTICLE

TÜRKİYE