CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN

AK Parti tarafından Yenikapı Miting Alanı’nda Büyük İstanbul Mitingi gerçekleştirildi. Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar ile milletvekilleri de Yenikapı’daydı. Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in de Yenikapı mitingine gelmesi dikkat çekti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan mitingde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“İstanbul dünyanın merkezidir. Bu şehre hizmet, dünyaya hizmettir. İstanbul bir başlangıçtır. Biz hizmet yolculuğumuza İstanbul’dan başlattık. İstanbul’da bizim içme suyumuz var mıydı? İstanbul’da 94’te içme suyu yok. Çöp dağları yükselmiş miydi? Kirli havayı soluyor muyduk? İstanbul’u kim yönetiyordu CHP’nin belediye başkanı yönetiyordu.

Ümraniye’de çöplük patladı mı? Kim vardı orada, yine CHP’li belediye başkanı vardı. 39 kardeşimiz orada öldü. CHP bu. CHP’nin olduğu yerde çöplük, pislik, susuzluk, kirli hava var. CHP’nin olduğu yerde bu tür ölümler var. Türkiye’de 6 ilimizde doğalgaz vardı. Biz geldik, şimdi 78 vilayetimizde doğalgaz var. Şimdi onları da bitireceğiz. AK Parti temizliktir, huzurdur, mutluluktur. Biz bunu sağladık.

Haliç’in yanından geçmek mümkün müydü? Haliç’i gayet iyi bilirim. Haliç’te su kalmamıştı neredeyse… Kim var CHP var… Niye yapmadın bunları. Geldik, dünya ile görüşerek, özel firmalarla görüşerek işin içine girdik, Haliç’teki bütün o çamuru taşocağına naklettik. Vialand’ı doldurduk o hale getirdik. Daha sonra Boğaz’ı Haliç’e bağladık. Biz buyuz, bay Muharrem sen bu işlerden anlamazsın.

İnsanların yaşamaktan usandığı bir şehri 4,5 yıl içerisinde Türkiye’nin huzur ve güven adasına çevirdik. İstanbul’a itibarını kazandırdık. Kültür, ulaşım, sosyal yardım ve diğer alanlarında en kaliteli belediyecilik anlayışıyla kazandırdık. Bir taraftan rant odaklarının saldırılarını püskürttük. 2,5 milyar dolar borçla devraldım, 1,25 milyar dolarla devrettim ama bunca yatırımları yaptık. Biz Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü neyle yaptık? Bizde icraat var. Biz 16 senede 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Ey bay Muharrem sen nerede geziyorsun? 25 havalimanı varken, 29 tane daha ilave edildi. Haberin var mı?

IMF’ye borcumuzu sıfırladık

İstanbul’da olgunlaştırdığımız hizmet anlayışını Türkiye’ye yaydık. 23,5 milyar dolar IMF’ye borcumuz vardık, biz sıfırladık. CHP değil. Şu an Merkez Bankası’nın 110 milyar dolar rezervi var. Soygunun yapıldığı bir ülkede böyle bir Merkez Bankası olabilir mi? Bu güç nereden geldi? Sadece İstanbul’a 236 kat trilyon liralık yatırım yaptık. Neyi soyduk? Bu ne hayasızlık. İstanbul’da 34 bin yeni derslik kazandırdık. 21 olan üniversite sayısını 57’ye ulaştırdık. Öğretmen ya belki anlar. Üniversite öğrenci sayısı 890 bini geçti. 14 bin 500 kişilik yurt binaları açtık, 3 yıl içerisinde 14 bin 250 kişilik yeni binalar daha açıyoruz.

AKM, ‘Biz burayı yıkacağız’ dedik, yıktık. Türkiye’nin bir numaralı opera binasını yapıyoruz. Aynı şekilde İSKİ’ye ait bir yer var. Ağa Camisi’nin dışında başka bir cami yok. Buraya bir de cami yapalım dedik. İstiklal Caddesi’nin çıkışına 5 bin kişilik bir cami yapılıyor. Altında da kitap, hat, ebru gibi şeyler de olacak. Rami Kışlasını da 7 milyon cilt kitaplık bir kütüphaneye çeviriyoruz. Şu anda devam ediyor. Biz yeniden İstanbul’u kültür, sanat noktasında merkez haline dönüştürüyoruz. Kuleli Askeri Okulu’nu müzeye çeviriyoruz. İstanbul’da sikke müzesi kuruyoruz. Yaslı Ada’yı biz demokrasi ve özgürlükler adasına çeviriyoruz.

Haliç’e bilim ve teknoloji müzesi

Haliç’te bir bilim ve teknoloji merkezi kuruyoruz. Bilim ve teknoloji merkezimiz de Haliç Tersanesi’ni bilim ve teknoloji merkezi yapıyoruz. Hazırlıklar tamam, suratle yıkımı yapılacak ve bilim ve teknoloji merkezine dönüşecek. Avrupa’nın en büyük bilim ve teknoloji merkezi olacak.

Sağlıkta İstanbul’a çağ atlattık. 129 adet sağlık tesisi inşa ettik. 5 kat trilyon olan 14 sağlık tesisimizin inşaatı devam ediyor. 7 bin yataklı 2 dev şehir hastanesi yapıyoruz. Başakşehir Şehir Hastanesi 2 yıla kadar tamamlanacak. Sancaktepe Şehir Hastanesi de YPK onayında. 5 büyük Millet Bahçesi’ni hayata geçiriyoruz. Atatürk Havalimanı’nı Millet Bahçesi’ne dönüştürüyoruz. Central Park, High Park’tan daha büyük Millet Bahçesi. Central Park’ın 3,5 kat büyüklüğünde, bize bu yakışır.

Şimdi, 29 Ekim’de havalimanını açıyoruz. Açılışla birlikte burada da yıkım çalışmaları başlıyor. Derdimiz İstanbulumuz bu güzelliklere sahip olsun. Bay Muharrem senin havsalan böyle bir havalimanını alır mı? Kanal İstanbul’la ne işimiz var diyor. Anlamaz. Panama’yı Panama yapan Panama Kanalıdır. Süveyş Kanalı Mısır’ın en büyük maddi kaynağı. Bunların havsalası almaz.

AK PARTİ’NİN BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİ

452 trilyon lira maliyeti olan Çamlıca Radyo-Televizyon kulemizi hayata geçiriyoruz. TOKİ vasıtasıyla 156 bin konut projesini hayata geçirdik. Ulaştırmada önce Marmaray ile sonra Avrasya Tüneli ile iki kez buluşturduk, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü hizmete soktuk. İstanbul-İzmir otoyolu devam ediyor. Osman Gazi Köprüsü’nü ülkemize kazandırdık. Kuzey Marmara Otoyolu’nu İstanbul’u ilgilendiren kesimlerin inşaatı devam ediyor. İstanbul’u Ankara, Eskişehir, Sakarya ile olan bağlantılarını yüksek hızlı tren ile sağladık.

Gebze-Sabiha Gökçen-Halkalı arası yüksek hızlı tren hattı projemiz sürüyor. Biliyorsunuz Bay Kemal Sabiha Gökçen’e de karşı çıkmıştı. Bu havalimanını bizden öncekiler yaptı. Şimdi Sabiha Gökçen yetmiyor, yeni bir terminal binası daha yaptık. Anlamazsınız. İşte onun için dev havalimanını yapıyoruz. Bunlar nerede geziyor, biz nerede geziyoruz. Bunlar uçaklarla değil, kağnılarla gelecek. Büyük devlet olmak, büyük ülke olmak bunu gerektirir.

Hızlı tren Avrupa ile buluşacak. 3,2 kat trilyon yatırım bedeli. 2022 yılında tamamlayıp hizmete almayı planlıyoruz. 3. Havalimanı inşası bitmek üzere. 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi hedefimiz var. Dünyada örneği yok. Bununla birlikte Avrupa-Asya gidiş-gelişleri çok daha farklı olacak. Kanal İstanbul’la ilgili hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Yerli otomobil

Yerli-milli otomobil diyoruz, 20 yıl geriden diyor. Nasıl yapacağımızdan haberi yok. Akülü yapacağız. Elon Musk, Tesla. Davet ettik, konuştuk bunları. Bay Muharrem görüyorsun, biz bir şeyler yapmak derdindeyiz. Hayatınız boyunca dikili bir ağacınız yok. Made in Turkey diye bize ait bir araç olsa… Niye rahatsız oluyorsunuz? Ben 5 babayiğit aradım, buldum. Bir araya geldik imzaları attık. 2022 hedefimiz var.

Batı’ya gerekli dersi vereceğiz

Atları, faytonların boyunduruğundan kurtarıp, özgürlüğüne kavuşturmak için çalışma yapıyoruz. Eziyet gören köpeklerle ilgili, faytonlarda kullanılan atlarla ilgili vicdanları yaralayan olaylarla ilgili çalışmalar yapacağız. Bunlar üzerindeki çalışmaları çok daha farklı
şekilde ele alıp değerlendireceğiz. Batı 24 Haziran’a bakıyor. Neyi bekliyor. Acaba Erdoğan nasıl çökecek. Batı’ya da gerekli dersi vermeye hazır mıyız? Bugüne kadar hep verdiniz. Allah’ın izniyle yine vereceksiniz.

AK Parti’nin Türkiye’yi 3 kat büyüttüğünden haberi yok. Bay Muharrem, bak. Sana bir şey söyleyeceğim. Eğer dürüstsen Zeytinburnu’ndaki millet kıraathanesine gel. Bu belediyenin yaptığı, devlet başlamadı. Bizim belediyelerimizin ulaştığı yere sizin kudretiniz ulaşamaz. Bizim belediyemiz öğrencilere çorba veriyor. Kek, çay, kahve, simit bu bizim projemiz. Beyazıt’ta Kültür ve Turizm Bakanlığımızın kütüphanesi restore ettik. Orayı bir gez, ibret al. Arnavut ciğeri, Tatar böreğinden bahsediyor. Yalan söyleme. Bunların vizyonu kek kadar. Bunların sözleri değil, hayatları da yalan.

FavoriteLoadingBeğen

Leave a Reply

  • (not be published)